SIKÇA SORULAN SORULAR

1.Ürünleriniz nerede ve nasıl hazırlanıyor?
-Evimin mutfağında kendi misafirlerime ikramlıklar  hazırlar gibi çalışıyorum.Hijyene özellikle çok dikkat ettiğim için tırnaklarım mutlaka kısadır,mutfakta oje kesinlikle kullanmıyorum ve mutlaka mutfak  önlüğü giyiyorum ,saçlarım toplu olarak bone takıyorum.Mümkün olduğunca ,elimden geldiğince dikkatli çalışıyorum.Eldiven kullanmıyorum.Onu da açıklamak gerekirse;eller layığıyla yıkandıktan sonra eldiven kullanmanın gerekli olduğunu pek düşünmüyorum.Ayrıca ince işçilik yapıldığı için eldivenle çalışılamıyor maalesef.Bunlar aslında her yerde olması gereken şeyler ,fakat öyle şeyler görüyoruz ve duyuyoruz ki özellikle belirtme ihtiyacı duyuyorum.

2.Kullandığınız şeker hamuru ve gıda boyaları hakkında bilgi verir misiniz?
-Şeker&Sugar marka  beyaz şeker hamuru alıp kendi gıda boyalarımla renklendiriyorum.Fakat bazı renklerde  istediğiniz tonu yakalamak için fazlaca gıda boyası koymak gerekebiliyor.Sağlık açısından bunu kontrol edebilmek zor olduğu için özellikle kırmızı ve siyah şeker hamurlarını da hazır olarak almaktayım.


-Ürünlerimiz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı yenilebilir gıda boyaları ile hazırlanmaktadır. Kullandığım markalar;Wilton,AmeriColor,Fo, De Craft,Rainbow Dust
3.Pasta ve kurabiyelerinizde hangi lezzetler kullanıyorsunuz?
-Kurabiyeler; arzuya göre vanilyalı,kakaolu,baharatlı(Toz zencefil,toz tarçın,toz karanfil)limon kabuğu rendeli,portakal kabuğu rendeli veya arzu edilen aromalarla hazırlanabilir.Kurabiyeler tereyağ ile hazırlanmaktadır.(Tereyağ tadını herkes sevmeyebiliyor.Arzuya göre kurabiyeler, margarinli ya da margarin-tereyağ karışımı ile de hazırlanabilir.)


-Mini kekler(Cupcake);Vanilyalı ,kakaolu,brownili,havuçlu-cevizli,limonlu(limon kabuğu rendesi veya limon aromalı) hazırlanmaktadır ve tereyağ kullanılmaktadır.İçerisine bitter veya sütlü  kuvertür çikolata ile ganaj krema enjekte edilmektedir.


-Pastalar;Vanilyalı yada kakaolu pandispanya hazırlıyorum.Arzuya göre ganaj krema yada pastacı kreması yapılabilir.İçi için;vişne,frambuaz,şeftali,muz,çilek veya karışık mevsim meyveli,damla çikolatalı,krokanlı,kestaneli vs hazırlanabilir.


4.Cupcake standı hazırlıyor musunuz?
-Özel günleriniz için özel tasarım cupcake standları hazırlanabilir.Cupcake standı siparişleriniz için en az iki hafta önce iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

5.Ürünlerinizin raf süresi ortalama kaç gündür?
-Kurabiyelerimiz kuru  ve serin ortamlarda üç hafta süreyle taze kalıyor.Mini kekler'in(Cupcake) iki ya da üç gün içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.Pastalarınızı en fazla iki  gün içerisinde tüketmeniz yararlı olacaktır.

6.Ürünleriniz katkı maddesi içeriyor mu?
-Ürünlerimin tamamını evlerimizde kullandığımız birinci kalite malzemeler kullanarak yapmaktayım.(Sütaş,Pınar,Keskinoğlu,Bağdat,Dr Oetker,Sinangil,Elit marka çikolata ve kakao gibi markaları kullanmaktayım.)Pastane ve gıda işletmelerinin kullandığı katkı maddelerinin hiçbirini özellikle  kullanmıyorum.Aldığım her ürünün son kullanma tarihlerine de dikkat ederek bilinçli alış veriş yapıyorum.


7.Siparişimizi ne zaman vermeliyiz?
-El işçiliği yoğun ürünler hazırladığım için zaman faktörü önemli oluyor.Siparişlerinizi elinize ulaşmasını istediğiniz zamanı ve kargoyu da hesap ederek bir hafta öncesinden vermenizi rica ederim.Çok miktarlı siparişlerde on ,on beş gün öncesinde lütfen irtibata geçiniz.

8.Kargo ile ulaşım nasıl sağlanmaktadır?
-Kurabiye ve cupcake'lerimiz Türkiye'nin heryerine kargo ile en geç 3 iş günü içerisinde ulaşmaktadır. Kargo ücreti alıcıya aittir.
Pasta siparişlerinizi yalnızca  İSTANBUL ili içerisi kabul etmekteyiz.

9.Ödeme nasıl yapılır?
-Ödemeyi siparişiniz onaylandıktan sonra verilen  banka hesabına havale/EFT yoluyla yatırıyorsunuz.Kredi kartı ile ödeme maalesef kabul edilmemektedir.

10.Ambalaj ücrete dahil midir?
-Kurabiyelerimizi  tek tek şeffaf poşet ve uygun renkte organze veya saten kurdeleyle bağlıyorum. 


Fakat sepet, karton kutu,galvaniz kova,organze kese,asetat kutu (PVC),kavanoz vs. gibi özel isteklerinizde ek ücret talebinde bulunmaktayım.

Pasta siparişleriniz de ise;pastalar için özel üretilmiş kutular içinde, ambalaj ücreti almadan, evimden alınmak koşuluyla yapıyorum.(Adres için lütfen iletişime geçiniz) 

*Tüm soru ve siparişleriniz için iletişime geçebilirsiniz...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...